Inwestycja w edukację to najlepsza inwestycja! Zakończył się projekt ABC Ekonomii realizowany przez Czepczyński Family Foundation we współpracy z Inicjatywą Firm Rodzinnych, którego celem było wdrażanie edukacji finansowej w szkołach i przedszkolach w Polsce.

Założenia projektu „ABC Ekonomii”:

  • zwiększenie wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży związanych z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii, finansów i przedsiębiorczości
  • wsparcie metodyczne nauczycieli, wychowawców i wyposażenie ich w wartościowe materiały edukacyjne
  • wsparcie merytoryczne i metodyczne rodziców chcących edukować swoje dzieci w zakresie ekonomii i finansów
  • pozyskanie spośród przedstawicieli świata biznesu partnerów, chcących wspierać realizację projektu ABC-Ekonomii i promować edukację ekonomiczną w społeczeństwie
  • nawiązanie owocnej i długofalowej współpracy między przedsiębiorcami a organem prowadzącym placówki oświatowe i samymi szkołami
  • zainspirowanie MEN do modyfikacji i poszerzenia treści, związanych z edukacją ekonomiczną i finansową, zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego

 

 

 

Ze środków pochodzących z aukcji charytatywnej podczas 15. Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY 2022 w Toruniu sfinansowano wyposażenie jednej z placówek edukacyjnych w wiedzę i materiały dydaktyczne służące edukacji finansowej dzieci od 5 do 10 lat.

Zestaw edukacyjny „ABC Ekonomii, czyi pierwsze kroki w świecie finansów” trafił do 15 placoówek edukacyjnych w Polsce. Zestawem sfinansowanym przez zbiórkę IFR obdarowano Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim. W ramach przekazania pakietów do edukacji finansowej szkoła otrzymała również szkolenie wideo dla nauczycieli w wersji online.

MPiT patronem honorowym U-RODZIN

cze 29, 2018

Drodzy! Mamy kolejną dobrą wiadomość. Z dumą informujemy, że Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii RP objęło patronatem honorowym tegoroczny Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2018. Kontynuujemy rozmowy z MPiT w celu zaangażowania Ministerstwa w nasze wydarzenie, a także zaproszenia jego przedstawicieli do udziału w panelach i dyskusjach tematycznych.

16. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2023 – Save the date!

kw. 21, 2023

Drodzy Przedsiębiorcy Rodzinni! Z radością informujemy, że 16. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych w tym roku zawita do KRAKOWA! Tegoroczne U-RODZINY 2023 odbędą się w dniach 16-18 listopada. Zarezerwujcie tę datę w swoim kalendarzu, aby do nas dołączyć!

Nowoczesna firma w nowoczesnym państwie | Dyskusja

wrz 27, 2023

Kilkunastu prelegentów, dwie formuły – konferencyjna i kawiarniana, kilka wątków tematycznych, prelekcje i warsztaty i dwa dni ciekawych dyskusji – Nestorzy, Sukcesorzy, ludzie biznesu, nauki i przedstawiciele instytucji okołobiznesowych w dniach 17-18 listopada spotkają się w Krakowie.