Inwestycja w edukację to najlepsza inwestycja! Zakończył się projekt ABC Ekonomii realizowany przez Czepczyński Family Foundation we współpracy z Inicjatywą Firm Rodzinnych, którego celem było wdrażanie edukacji finansowej w szkołach i przedszkolach w Polsce.

Założenia projektu „ABC Ekonomii”:

  • zwiększenie wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży związanych z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii, finansów i przedsiębiorczości
  • wsparcie metodyczne nauczycieli, wychowawców i wyposażenie ich w wartościowe materiały edukacyjne
  • wsparcie merytoryczne i metodyczne rodziców chcących edukować swoje dzieci w zakresie ekonomii i finansów
  • pozyskanie spośród przedstawicieli świata biznesu partnerów, chcących wspierać realizację projektu ABC-Ekonomii i promować edukację ekonomiczną w społeczeństwie
  • nawiązanie owocnej i długofalowej współpracy między przedsiębiorcami a organem prowadzącym placówki oświatowe i samymi szkołami
  • zainspirowanie MEN do modyfikacji i poszerzenia treści, związanych z edukacją ekonomiczną i finansową, zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego

 

 

 

Ze środków pochodzących z aukcji charytatywnej podczas 15. Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY 2022 w Toruniu sfinansowano wyposażenie jednej z placówek edukacyjnych w wiedzę i materiały dydaktyczne służące edukacji finansowej dzieci od 5 do 10 lat.

Zestaw edukacyjny „ABC Ekonomii, czyi pierwsze kroki w świecie finansów” trafił do 15 placoówek edukacyjnych w Polsce. Zestawem sfinansowanym przez zbiórkę IFR obdarowano Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim. W ramach przekazania pakietów do edukacji finansowej szkoła otrzymała również szkolenie wideo dla nauczycieli w wersji online.

Magazyn RELACJE | U-RODZINY 2019

lis 28, 2019

Dwa lata temu zapoczątkowaliśmy tradycję wydawania specjalnego numeru naszego magazynu firm rodzinnych „RELACJE. U-RODZINY”. Podczas warszawskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019 kontynuowaliśmy tę inicjatywę. Wszyscy uczestnicy wydarzenia dostali drukowaną wersję magazynu, teraz natomiast publikujemy wersję elektroniczną, dla wszystkich którzy nie mieli okazji otrzymać naszego czasopisma.

Patronat honorowy Komisji Europejskiej

paź 02, 2019

Drodzy Rodzinni, mamy dla Was kolejną dobrą wiadomość – z dumą informujemy, że Komisja Europejska objęła patronatem honorowym 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019. Cieszymy się, że nasze starania przynoszą efekty, a U-RODZINY robią się coraz bardziej rozpoznawalnym wydarzeniem, nie tylko na skalę kraju, ale i całej Europy.

RUSZYŁA REJESTRACJA NA 12. U-RODZINY

maj 30, 2019

Drodzy Przedsiębiorcy Rodzinni, z radością informujemy, że DZISIAJ OFICJALNIE RUSZYŁA REJESTRACJA na 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019. Tegoroczna edycja największej w Polsce konferencji biznesowej dla przedsiębiorców rodzinnych odbędzie się 24-26 października w Warszawie w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Hasło przewodnie 12. Zjazdu: „ROZWÓJ i BEZPIECZEŃSTWO”.