Header Image

VII ZJAZD FIRM RODZINNYCH U-RODZINY 2014

27-30 listopada 2014 roku | Warszawa

W dniach 27-30 listopada 2014 roku w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbył się VII Zjazd Firm Rodzinnych „u-Rodziny 2014”. Nasza konferencja kalendarzowo zamknęła Rok Wolności, zainicjowany przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ciąg zdarzeń, które pokazują polską drogę do wolności. Ten ciąg kończył Zjazd Firm Rodzinnych, z których wiele też w tym roku obchodzi 25-lecie swego istnienia i dokonuje własnych podsumowań. Hasło siódmej edycji Zjazdu firm rodzinnych – „Rodzinna Rzeczpospolita”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Bronisław Komorowski. Partnerem Zjazdu było Miasto Stołeczne Warszawa, a głównym sponsorem firma doradcza KPMG. Patronami medialnymi Zjazdu byli Radio TOK FM, telewizja TVN 24 Biznes i Świat, magazyn Think Tank, miesięcznik Stolica oraz portal internetowy INN Poland. Wśród innych sponsorów należy także wspomnieć Grupę Hotelową Orbis oraz MM Prime TFI. Łącznie w siódmej edycji Zjazdu wzięło udział ponad 480 uczestników z całej Polski. Podczas Zjazdu minister Olgierd Dziekoński w imieniu Prezydenta RP wręczył odznaczenia państwowej przyznane przedsiębiorcom rodzinnym.

Do urodzinowego stołu zaprosiliśmy wybitnych przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki. Wśród licznych gości należy wspomnieć m.in. Jerzy Buzka, Janusza Steinhoffa, prof. Irenę Lipowicz, Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, Piotra Voelkel, dr Irenę Eris. W 25-lecie Wolności, wraz z wybranymi twórcami III RP chcemy dokonaliśmy wspólnego rachunku zysków i strat. Zapytaliśmy się, co by zrobili mając w czasie założycielskim obecną wiedzę.

Dowiedzieliśmy się też od rodzinnych przedsiębiorców, dokąd zmierzają i co jest dla nich najważniejsze dzisiaj u progu kolejnej ćwiartki naszej trzeciej niepodległości. Przejrzeliśmy się obrazowi Rodzinnych po 25 latach: czego dokonaliśmy nie tylko w polskiej gospodarce, ale też jak wpłynęliśmy na cywilizacyjny przełom w Polsce. Spytaliśmy się również nowe wchodzące pokolenie sukcesorów o ich pomysły na własną aktywność i na funkcjonowanie w przestrzeni społecznej. Wspólnie szukaliśmy inspiracji, jak radzić sobie z obowiązkami i cywilizacyjnymi wyzwaniami, takimi jak nowa szkoła, funkcjonowanie w relacjach z przedsiębiorcami z kraju i zagranicy, jak zmieniać swoimi inicjatywami i wiedzą otoczenie, w którym funkcjonujemy.

*Szczegółowe podsumowanie VII Zjazdu Firm Rodzinnych „u-Rodziny 2014” znajdziecie Państwo w specjalnym wydaniu Biuletynu Informacyjnego IFR w całości poświęconego naszemu wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

VII Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych u-Rodziny 2014 odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. O tym, dlaczego i co z tego wynika przeczytacie w numerze 1 naszych wiadomości u-Rodzinowych.
Wiadomości u-Rodzinowe nr 1 (pdf)

Czy prywatni przedsiębiorcy mogą w znaczący sposób zmieniać polską przestrzeń publiczną? Czy ochrona zabytków może stać się intratną działalnością użyteczną społecznie? To pytania, które pojawią się podczas panelu dyskusyjnego „Dwór za złotówkę. Rodzinni właścicielami zabytków?”, który odbędzie się podczas VII Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych u-Rodziny 2014. Patronat nad debatą objął Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Pan Rafał Nadolny.
Wiadomości u-Rodzinowe nr 2 (pdf)

Slow life to idea uważnego, świadomego życia, która z roku na rok znajduje coraz większe grono miłośników. Według jej propagatorów wybór spędzania każdego dnia bez stresu, bezmyślnego pośpiechu i dążenia do niedoścignionych wzorców gwarantuje prawdziwe szczęście. To nic innego jak obietnica spełnienia – zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej.
Wiadomości u-Rodzinowe nr 3 (pdf)

O tym, jakie są zalety jazdy na rowerze, jak można ją promować i czy jednoślad może stać się symbolem statusu rozmawiamy z Ryszardem SZURKOWSKIM, legendą polskiego kolarstwa, dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim, trzykrotnym mistrzem świata, wielokrotnym zwycięzcą Wyścigu Pokoju i mistrzem Polski, a także trenerem Kadry Narodowej.
Wiadomości u-Rodzinowe nr 4 (pdf)

Podczas konferencji u-Rodziny 2014 jeden z paneli poświęcony będzie relacjom pomiędzy sztuką a biznesem. Wezmą w nim udział znani przedsiębiorcy-kolekcjonerzy, którzy opowiedzą o korzyściach, jakie wynikają z współpracy z uczestnikami rynku sztuki i kupowania prac. Będą to Katarzyna Jordan-Kulczyk i Piotr Voelkel. Dyskutować będą także dr Kamila Lewandowska, specjalistka w dziedzinie relacji kultury i biznesu oraz ks. Krzysztof Niedałkowski, duszpasterz trójmiejskich środowisk twórczych.
Wiadomości u-Rodzinowe nr 5 (pdf)

Close
loading...