PIERWSZY WIRTUALNY ZJAZD POLSKICH FIRM RODZINNYCH

gru 17, 2020 |  Aktualności Komunikaty Prasowe

Po raz 13. przedsiębiorcy rodzinni spotkali się podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY, tym razem z uwagi na okoliczności w formule ONLINE. Tegoroczne obrady odbyły się pod hasłem przewodnim „CZAS PRZEMIAN”, a tematy debat, paneli dyskusyjnych i warsztatów były podyktowane sytuacją, w której znajdujemy się od marca 2020 roku.

Wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, jak co roku, stało się platformą do wymiany wiedzy, inspiracji i pomysłów pomiędzy przedsiębiorcami, ekspertami i samorządowcami z całego kraju. Główne dyskusje 13. U-RODZIN były poświęcone prowadzeniu biznesu w czasach pandemii i kryzysowi gospodarczemu, transformacji cyfrowej, kondycji firm w obecnych trudnych warunkach oraz planowaniu działalności w nadchodzącej „nowej rzeczywistości”. Nagrania z całego wydarzenia dostępne są do obejrzenia na platformie internetowej: www.u-rodziny.online

WYKUP DOSTĘP DO NAGRAŃ


Tegoroczna edycja największej konferencji biznesowej firm rodzinnych w Polsce zgromadziła wirtualnie ponad 500 uczestników i blisko 70 prelegentów. W organizację 13. U-RODZIN zaangażowało się ponad 50 partnerów i patronów, a program merytoryczny zawierał 12 debat i paneli dyskusyjnych, 9 warsztatów i networking. Współgospodarzami wydarzenia były samorządy województw Mazowieckiego i Małopolskiego, a patronami honorowymi – Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Podczas debaty podsumowującej wydarzenie pt. „Co po kryzysie? Jak uleczyć gospodarkę, biznes, miasta i rodziny?” wystąpił Adam Abramowicz – Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. W trakcie 13. U-RODZIN odbyła się również premiera raportu Open Eyes Economy Summit pt. „Co dalej w biznesie? Jak pandemia zmieniła zarządzanie firmami i ludźmi”, opracowanego przez grupę ekspertów na czele z prof. Jerzym Hausnerem.

Konkluzje obrad U-RODZIN 2020 zawarto w 10 głównych tezach:

  1. Firmy rodzinne są mniej podatne na skutki recesji.
  2. Ekspansja zagraniczna determinuje rozwój i sukces gospodarczy.
  3. Nawet najbardziej zaawansowane badania i analizy rynkowe nie są w stanie przewidzieć wszystkich możliwych kryzysów.
  4. Niematerialne wartości mają coraz większe znaczenie przy wybieraniu źródła pozyskania kapitału.
  5. Strategia, bezpieczeństwo i kadry są podstawą skutecznej transformacji cyfrowej.
  6. Kryzys to czas na redefinicję modelu biznesowego i stylu zarządzania.
  7. Trwałość i rozwój rodzimych firm warunkuje sukces gospodarczy kraju.
  8. Prosty i przejrzysty system prawno-podatkowy jest kluczem do rozwoju przedsiębiorczości.
  9. Niezbędna jest synergia działań samorządów i firm rodzinnych.
  10. To od nas zależy, czy pandemię zapamiętamy jako kryzys, czy jako szansę na zmianę i dalszy rozwój.

Wśród prelegentów 13. U-RODZIN znaleźli się m.in.: prof. Andrzej Blikle, prof. Jerzy Hausner, dr Henryka Bochniarz (Konfederacja Lewiatan), Krzysztof Domarecki (Selena FM), Grzegorz Putka (Piekarnie Cukiernie Putka), Piotr Voelkel (Grupa Kapitałowa VOX), Przemysław Mitraszewski (LPP), Adam Rozwadowski (Enel-Med), Jerzy Pietrucha (Grupa Pietrucha) oraz Jacek Ptaszek (JMP Flowers).

Na zakończenie konferencji, zachowując tradycje IFR, zapowiedziano następną – już 14. edycję U-RODZIN, która odbędzie się w na jesieni 2021 roku, tym razem w formule hybrydowej umożliwiającej udział zarówno na żywo, jak i zdalnie poprzez platformę internetową. Więcej szczegółów nt. przyszłorocznej konferencji już niebawem na stronie: www.u-rodziny.pl

Łączymy, by budować! Łączymy, by przetrwać!

PODSUMOWANIE          INFORMACJA PRASOWA          ZDJĘCIA


U-RODZINY_2020-Informacja_Prasowa_17.12.2020

Warszawa wita przedsiębiorców rodzinnych

paź 10, 2019

Już za 2 tygodnie kilkuset przedsiębiorców z różnych branż spotka się na 12. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-RODZINY w Warszawie. Podczas Zjazdu wystąpią przedstawiciele największych polskich firm rodzinnych m.in.: LPP S.A., PANEK S.A., Grupa Hasco, Enel-Med, Piekarnie Cukiernie Putka, Selena FM S.A., KROSS S.A., OCHNIK S.A., i JMP Flowers.

Magazyn RELACJE | Wrzesień 2020

wrz 21, 2020

Z początkiem tygodnia mamy dla Was świeży, 41. numer Magazynu Firm Rodzinnych #RELACJE. Tematem przewodnim tego wydania jest postęp w firmie rodzinnej. Zarówno w czasie panującego kryzysu, pandemii, jak i strategicznego podejścia do rozwoju przedsiębiorstwa. Zapraszamy również do zapoznania się z koncepcją U-RODZIN 2020…

Charytatywny Bal Firm Rodzinnych [25.10.2019]

wrz 20, 2019

Ważnym elementem każdego Zjazdu Firm Rodzinnych jest akcja charytatywna. Podczas 12. edycji U-RODZIN poszliśmy o krok do przodu – w tym roku uroczysty bal firm rodzinnych będzie Balem Charytatywnym Firm Rodzinnych, podczas którego przeprowadzimy aukcję charytatywną na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.