13. U-RODZINY | CZAS PRZEMIAN

Wrz 22, 2020 |  Aktualności Komunikaty Prasowe

Przekazujemy w Wasze ręce informację prasową przedstawiającą koncepcję tegorocznych U-RODZIN. Cieszymy się, że udało się wypracować sensowną formułę organizacji naszego cyklicznego wydarzenia uwzględniającą sytuację epidemiczną, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, a także zachowując wartość merytoryczną i networkingową.

Rok 2020 przyniósł nieoczekiwane wyzwania dla nas wszystkich. Pandemia, kwarantanna, kryzys gospodarczy – to tylko niektóre problemy, którym musimy solidarnie stawiać czoło. My, Przedsiębiorcy Rodzinni, jak nikt inny odczuwamy skutki tej nadzwyczajnej sytuacji, gdyż ponosimy odpowiedzialność nie tylko za siebie i swoich bliskich, ale też za naszych pracowników i ich rodziny. Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych od początku koronakryzysu pomaga polskim firmom rodzinnym w ramach kampanii #ŁączymyByPrzetrwać poprzez inspirowanie do transformacji biznesu, sieciowanie przedsiębiorców online oraz wspieranie inicjatyw społecznych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, co roku w różnych częściach kraju organizujemy Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY. Podczas ubiegłorocznej warszawskiej edycji wydarzenia ogłosiliśmy, że 13. Zjazd odbędzie się w Toruniu w dn. 8-10 października 2020 roku. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz ograniczenia wprowadzone przez władze państwa, organizacja naszego wydarzenia w dotychczasowej formule nie jest możliwa. Bezpieczeństwo i zdrowie uczestników są dla nas najważniejsze, dlatego tegoroczny Zjazd po raz pierwszy w historii zorganizujemy w formule hybrydowej – łącząc wydarzenie online z mniejszymi regionalnymi spotkaniami.

 

 

U-RODZINY 2020 będą miały charakter naprawdę ogólnopolski – konferencja zawita do kilku regionów, połączymy przedsiębiorców z całego kraju, a całość wydarzenia będzie zrealizowana poprzez nowoczesną platformę internetową. Pandemia ujawniła olbrzymi potencjał tkwiący w regionach. Technologia zmniejszyła ograniczenia związane z odległością i pozwala skupić się na sprawach najważniejszych: programie merytorycznym i networkingu. Zarówno w skali lokalnej, jak i ogólnopolskiej. Otworzyła też nowe perspektywy dla zaproszenia do udziału inspirujących mówców, także z zagranicy. Jednocześnie nie rezygnujemy ze spotkań przedsiębiorców w realnej przestrzeni. Każde wydarzenie regionalne będzie miało swój wymiar zarówno w sieci, jak i w postaci bezpośrednich spotkań. Wydarzenia centralne będą inspirować, integrować i podsumowywać wydarzenia realizowane regionalnie. Co więcej, dla tych którzy nie będą mogli wziąć udziału na żywo, nagrania będą dostępne do obejrzenia po wydarzeniu.

Zdajemy sobie sprawę, że ilość webinariów, podcastów i LIVEów w ostatnich miesiącach jest przytłaczająca. A przecież każdy musi prowadzić własną firmę. Dlatego, aby nie zajmować Waszego cennego czasu, całość wydarzenia będzie podzielona na serię krótkich części, które odbędą się w dniach 23-27 listopada 2020 roku. Zaczniemy od oficjalnego otwarcia i debat inauguracyjnych w Warszawie, a przez kolejne dni będziemy łączyć się z Katowice, Krakowem, Gdynią oraz Kutnem. Każda część U-RODZIN będzie składać się z panelu transmitowanego poprzez platformę internetową oraz lokalnej części networkingowej. Natomiast uczestnicy, którzy połączą się zdalnie, będą mogli wziąć udział w warsztatach i mentoringu online. Zaplanowaliśmy również networking w formacie cyfrowym.

Zaczynając w styczniu pracę nad programem merytorycznym 13. Zjazdu wybraliśmy hasło, które uwzględniając obecną sytuację jest wyjątkowo aktualne – “CZAS PRZEMIAN”. W tym roku porozmawiamy m.in. o transformacji cyfrowej i nowym ładzie gospodarczym, zrównoważonym rozwoju i ekologii, deglobalizacji i optymalizacji łańcuchów dostaw, zarządzaniu kryzysowym i przywództwie, kompetencjach przyszłości i zmianach na rynku pracy, a także na szereg innych tematów, które aktualnie nurtują przedsiębiorców.

Łączymy, by budować! Łączymy, by przetrwać!


U-RODZINY 2020 | Informacja Prasowa #1 – DO POBRANIA


U-RODZINY_2020-Informacja_Prasowa_1_19.09.2020

Spotkanie z Firmami Rodzinnymi w LPP

Cze 29, 2019

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z firmami rodzinnymi pod tytułem “Budowanie Polskiej Firmy Rodzinnej – case study LPP”, organizowane w ramach serii wydarzeń zapowiadających 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019. Spotkanie odbędzie się 23 lipca 2019 roku (godz. 11:15-17:00)  w Centrum Dystrybucyjne LPPPruszcz Gdański, ul. Tczewska 2.

Warsztaty z przedsiębiorczości dla młodzieży

Sie 01, 2018

U-RODZINY 2018 to nie tylko konferencja biznesowa dla przedsiębiorców, ale także wyjątkowe wydarzenie dla ich dzieci. Dlatego co roku zachęcamy wszystkich uczestników do przyjeżdżania całymi rodzinami, gdyż każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i wartościowego.

Podsumowanie spotkania mentoringowego z firmą Kotrak S.A.

Mar 10, 2018

7 marca 2018 r. w Katowicach przedstawiciele firm rodzinnych rozmawiali o tym, jak rozszerzyć swoje rynki zbytu. Spotkanie mentoringowe pt. „Rozszerzamy działalność firmy na rynki zagraniczne. Z jakiego wsparcia warto korzystać i czego unikać?”, było zorganizowane przez Kotrak S.A. i Oddział Śląski Stowarzyszenia IFR.