Podsumowanie U-RODZIN 2022 | Nota prasowa

paź 12, 2022 |  Aktualności Komunikaty Prasowe

Zapraszamy do relacji z 15. Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY 2022 w Toruniu, który odbył się w dn. 7-8 października. Ponad 150 uczestników, blisko 50 prelegentów oraz ponad 40 partnerów. U-RODZINY 2022 to 2 dni zajmującego programu merytorycznego, integracji i networkingu w rodzinnym gronie, 20 debat, warsztatów i prelekcji.


W dn. 7-8 października 2022 r. Toruń gościł 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2022 – największą konferencję biznesową przedsiębiorców rodzinnych w kraju organizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Kilkuset przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów, a także przedstawicieli instytucji państwowych spotkało się, aby porozmawiać o przyszłości polskiego biznesu rodzinnego.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Cełbecki oraz Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Partnerami strategicznymi U-RODZIN byli: Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych, BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy, Bank Pekao S.A., Atlantic Contract, Giełda Papierów Wartościowych S.A., Poldka Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Grupa PFR, APA Sp. z o. o. , Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie S.A., Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

  

Podczas 15. edycji Zjazdu odczytano Manifest Przedsiębiorców Rodzinnych stworzony i przyjęty przez IFR w 2017 roku, zawierający kluczowe tematy zgłaszane przez IFR do debaty w imieniu przedsiębiorców rodzinnych.

Toruńska edycja wyróżniła się dzięki akcji charytatywnej – na rzecz Fundacji Czepczyński Family Foundation i realizacji projektu edukacji ekonomicznej najmłodszych  zebrano ponad 30 tys. zł.

15. U-RODZINY to już historia. Ponad 150 uczestników, blisko 50 prelegentów, ponad 40 partnerów. Dla uczestników przygotowano 2 dni zajmującego programu merytorycznego, integracji i networkingu w rodzinnym gronie, 20 debat, warsztatów i prelekcji. Była to wyjątkowa okazja do otwartej dyskusji i nawiązania relacji. Jak zawsze u Rodzinnych nie zabrakło programu dla dzieci.

  

NAGRANIA Z 15. U-RODZIN JUŻ NIEBAWEM UKAŻĄ SIĘ NA NASZEJ PLATFORMIE ONLINE!

Niezmienny cel Zjazdu – ukazanie znaczenia przedsiębiorczości rodzinnej w gospodarce kraju oraz podkreślenie międzynarodowych aspiracji polskiego biznesu – w tym roku zawarto w temacie przewodnim CZAS TRANSFORMACJI. Prelegenci razem z uczestnikami szukali odpowiedzi na podstawowe pytanie 15. edycji: „Jak zmiany makro wpływają na mikro?”.

Główne wnioski z obrad 15. Zjazdu Firm Rodzinnych można zawrzeć w kilku tezach: 

  • współczesne trendy globalne i regionalne bez wątpienia stanowią wyzwanie dla firm rodzinnych.
  • polskie Firmy Rodzinne też mogą być globalnym dostawcą i obsługiwać kontrakty federalne NATO czy ONZ,
  • Firmy Rodzinne są gotowe na transformację przemysłową,
  • polskie prawo nie wystarczająco wspiera FR,
  • kultura w biznesie bez wątpienia daje moc i skuteczność,
  • skalowanie biznesu warunkach niepewności gospodarczej jest możliwe,
  • rozwój firmy rodzinnej może być realizowany dzięki pozyskanemu z sektora bankowego i poza bankowego kapitałowi,
  • zmieniające się tendencje i sytuacja na rynku pracy w kontekście wojny i pandemii są wyzwanie dla pracodawców.,
  • społeczna odpowiedzialność biznesu stanowi coraz ważniejsze narzędzie w rękach przedsiębiorstwa.

Gośćmi specjalnymi Zjazdu była trenerka z zakresu etykiety biznesowej i savoir-vivre Ewa Brok oraz aktor filmowy i teatralny, działacz społeczny Olgierd Łukaszewicz, który omawiał stworzony ponad 200 lat temu, a jak ówcześnie aktualny dokument „Konstytucja dla Europy”.

  

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją IFR wieczorem odbyła się uroczysta kolacja ubarwiona występem artysty kabaretowego Piotra Plewy przy oprawie muzycznej „Saksofon Show”.  Tegoroczną dobroczynną aukcje przeprowadzono na rzecz edukacji ekonomicznej najmłodszych. Wśród fantów znalazły się grafiki, obrazy, płyty, ale i koszulka z gwiazdy NBA Marcina Gortata czy wizyta, zaprojektowanie i uszycie kreacji by Paprocki&Brzozowski.

  


U-RODZINY 2022 – GALERIA #1

U-RODZINY 2022 – GALERIA #2

 

W równie rodzinnej atmosferze spotkamy się za rok, jednak miejsce i czas jeszcze pozostaje tajemnicą.

DZIENNIK GAZETA PRAWNA PATRONEM MEDIALNYM U-RODZIN 2018

wrz 09, 2018

Kochani, chcemy pochwalić się kolejnym Patronem Medialnym 11. U-RODZIN – ogólnopolski Dziennik Gazeta Prawna. DGP jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej opiniotwórczych mediów w całym kraju. Dlatego jeszcze bardziej cieszymy się, że tegoroczna edycja Zjazdu przyciągnęła tyle renomowanych patronów.

Spotkanie z Firmami Rodzinnymi w KROSS

sie 02, 2019

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z firmami rodzinnymi pod tytułem “„Współpraca z influencerami. Jak zapobiec kryzysowi marki– case study KROSS”, organizowane w ramach serii wydarzeń zapowiadających 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia 2019 roku (godz. 10:30-17:00) w siedzibie KROSS S.A. – Przasnysz (ul. Leszno 46, 06-300).

Ruszyła rejestracja na 15. U-RODZINY w Toruniu

sie 17, 2022

Drodzy Przedsiębiorcy, z przyjemnością informujemy, że ruszyła rejestracja na jubileuszowy 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY, który odbędzie się 7-8 października 2022 roku w Hotelu Bulwar w Toruniu. Serdecznie zachęcamy do rejestracji – tylko do końca sierpnia bilety będą dostępne w promocyjnej cenie „Early Bird”.