Dziś zaczynają się nasze U-RODZINY 2023 – wieczorne spotkanie inauguracyjne, koncert Bossa Nova od Nowa
Agenda
16. Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY - 16-18 listopada 2023 | Kraków

Projekt Witolda Wnuka (wiolonczelista , pianista i międzynarodowy impresario) siegający historią lat ’80 i kojarzony głównie z Piwnicą pod Baranami w Krakowie. Koncerty kwintetu Bossa Nova od nowa w składzie Sylwia Stańczyk – wokal, Janusz Witko – saksofon, Antoni Dębski – bass, Anna Adamek – perkusja oraz Witold Wnuk – piano, przeplatane są również występami w wersji Duo Sylwia Stańczyk & Witold Wnuk. Najnowszy program zespołu „Tribute to Astrud Gilberto” prezentowany był w wersji duo we Wiedniu (październik 2022), Rijadzie (maj 2023) oraz obecnie będzie w Abu Dhabi (listopad 2023). Z zespołem współpracują gościnnie saksofonista Marcin Ślusarczyk oraz basista Marian Pawlik.
Rejestracja i poranna kawa
Podczas porannej rejestracji będą Państwo mieli możliwość pobrać materiały konferencyjne oraz uzyskać wszelkie informacje na temat przebiegu tegorocznego Zjazdu U-RODZINY 2023 w Krakowie.
Uroczyste otwarcie konferencji, wystąpienia gości honorowych
7 skutecznych technik z 7 stron świata – jak osiągać przewagę w innowacyjnym świecie AI
Zaczniemy od tego, co w świecie AI gubimy najbardziej. Od relacji międzyludzkich. Przećwiczmy 7 technik z całego świata, tak by wrócić do korzeniu – uśmiechu, uścisku dłoni, docenienia drugiej osoby, zainteresowania, wysłuchania innych. Zapraszam.
Przedsiębiorcy rodzinni – marzyciele, biznesmeni, wynalazcy – prezentacje wybranych firm rodzinnych i panel dyskusyjny.
Panel poświęcony wynalazczości w firmach rodzinnych łączący prezentacje dorobku i doświadczeń wybranych przedsiębiorców rodzinnych z komentarzem ekspertów i przedstawicieli świata akademickiego. Na początku porozmawiamy z własciecielem Grupy Trefl Kazimierzem Wierzbickim. Późniejszą dyskusję ukierunkują przedstawione historie firm rodzinnych uzupełnione komentarzem ekspertów.
Dyskusja krążyć będzie wokół zagadnień inicjowania i wdrażania innowacji, komercjalizacji oraz własności intelektualnej.
- dr hab. inż. Mariusz Hetmańczyk
- prof. Politechniki Śląskiej
- Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
Rób biznes inaczej! Potrzebujemy więcej niż ”bezpiecznych” innowacji
Z raportu “Monitoring Innowacyjności Polskich Przedsiębiorstw” przeprowadzonego przez PARP w 2020 roku wynika, że polska innowacyjność bazuje głównie na modelu innowacji imitacyjnej (bezpiecznej, sprawdzonej), a nie kreatywnej. Aby stworzyć coś nowego często potrzebujemy szukać pomysłów w obszarach dla nas nieznanych. Ale czy na pewno są tak nieznane? Czego nie wiemy? A co wiemy? I jak zmienić swoje podejście?
Przerwa
Plan Zarządzania Sukcesją w Małopolsce 2030
Siłą napędową transformacji gospodarczej w Polsce, która zaczęła się z początkiem lat 90-tych, były przedsiębiorstwa prywatne, w tym firmy rodzinne. Dziś firmy te, zróżnicowane pod względem usług, tworzą bazę polskiej i małopolskiej gospodarki. Ich funkcjonowanie opiera się na połączeniu tradycyjnych wartości z innowacyjnością oraz nowoczesnymi modelami biznesowymi. Tymczasem wyniki szeregu badań pokazują, że jednym z istotnych wyzwań jakie stoją obecnie przed przedsiębiorstwami rodzinnymi jest sukcesja. O podejściu Małopolski do wsparcia firm w tym procesie, opowie w trakcie wystąpienia przedstawicielka Województwa.
Debata młodych: młodzi stawiają na innowacje – panel dyskusyjny.
Młode pokolenia wnosi nową wartość do firmy rodzinnej: wprowadza innowacje i jest otwarta na rozwój nowych technologii. Podczas dyskusji poruszymy problemy młodych sukcesorów oraz młodych rodzin tworzących firmy rodzinne
W panelu wezmą udział sukcesorzy oraz przedstawiciele firm rodzinnych prowadzonych przez młode pokolenie.
Krakowscy przedsiębiorcy rodzinnie podbijają świat – panel dyskusyjny
Przedsiębiorcy rodzinni z Krakowa coraz częściej budują znaczące i rozpoznawalne marki zarówno w kraju, jak i zagranicą. Dyskusja będzie dotyczyła prezentacji ich sukcesów, problemów rozwojowych, ale planów na przyszłość. Będzie to perspektywa rozwoju wybranych firm rodzinnych widziana z Krakowa.
Fundacja Rodzinna – pół roku po wprowadzeniu – panel dyskusyjny.
Celem dyskusji będzie podsumowanie stanu wdrażania Ustawy o fundacji rodzinnej, prezentacja poziomu zainteresowania ze strony przedsiębiorców rodzinnych oraz dokonanie wielostronnej oceny pod kątem prawnym i organizacyjnym słabych i silnych stron całego procesu.
Design i kolaboracje marek w rozwoju firm rodzinnych – panel dyskusyjny.
Chcesz wiedzieć, jak wykorzystać potęgę designu i biznesowych współprac marek, by wprowadzić Twoją firmę rodzinną na wyższy poziom? Dołącz do nas na panelu, gdzie głos zabiorą praktycy, którzy doskonale wiedzą, jak to zrobić!
Spotkaj się z wybitnym duetem projektantów Paprocki&Brzozowski, którzy uczynili z kolaboracji sztukę, prowadząc unikatowe projekty z wieloma firmami rodzinnymi. Na scenie zasiądą również reprezentanci wiodących marek i eksperci.
Wyciągnij to co najlepsze z praktycznych doświadczeń i lekcji od tych, którzy osiągnęli sukces. Dowiedz się, jak integrować wartości firm, jak skutecznie zarządzać projektem współprac pomiędzy markami i jak design może rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo.
Jeśli pragniesz, by Twoja firma rodzinna prosperowała dzięki innowacjom i twórczym współpracom, ten panel jest dla Ciebie niezbędny. Przyjdź i zainspiruj się wizją i doświadczeniem tych, którzy połączyli design z tradycją polskich firm rodzinnych!
Sztuczna inteligencja w rozwoju biznesu – panel dyskusyjny pod patronatem Fundacji AI LAW TECH.
Panel dyskusyjny będzie poświęcony znaczeniu AI w rozwoju firmy i będzie odnosił się do szans i zagrożeń związanych z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Jesteśmy na początku drogi, ale już teraz warto przeanalizować najważniejsze aspekty prawne, organizacyjne i technologiczne zastosowania AI.
Gala firm rodzinnych połączona z rozdaniem nagród dla firm rodzinnych Skrzydła Innowacji.
- 20:30 – Uroczysta kolacja
- 21:15 – Otwarcie Gali
Prowadzący – Marek Zając
PROGRAM:
„Nowoczesna firma w nowoczesnym państwie” – debata.
Zarówno pandemia coronavirusa, jak i wojna w Ukrainie już zmieniają oblicze naszego świata, i to być może nie mniej niż obie wielkie wojny XX wieku. Dotyczy to zarówno państw w skali makro, jak i firm, w skali mikro. Czego więc możemy się spodziewać już jutro, i w jakim kierunku powinniśmy kierować nasze kroki, by nie tylko sprostać nadchodzącej zmianie, ale też, by ją kształtować? Na te pytania postarają odpowiedzieć uczestnicy debaty.
Gala rozdania nagród w konkursie Skrzydła Innowacji. Przyznanie nagrody w kategorii “Innowacja roku w polskiej firmie rodzinnej”.
Wręczenie certyfikatów nowym członkom Stowarzyszenia Firm Rodzinnych.
U-RODZINY 2023 w obiektywie młodych. Prezentacja pierwszej strony specjalnego dodatku magazynu Relacje, którą stworzyli najmłodsi uczestnicy tegorocznego Zjazdu Firm Rodzinnych w Akademii Młodych Liderów i Liderek Fundacji Turkusowa Droga.
Aukcja na rzecz „Akademii Przyszłości” Stowarzyszenia Wiosna
Cały dochód, uzyskany z licytacji przedmiotów przekazany zostanie na rozwój Akademii Przyszłości, która wspiera dzieci, które nie wierzą w siebie, mają niską samoocenę lub jeszcze nie odkryły swojego potencjału.
Spotkania przy kawie – cykl dyskusji, warsztatów i prezentacji odbywający się w wyjątkowych miejscach krakowskiego Kazimierza i Podgórza*
*Godziny pojedynczych spotkań przy kawie mogą jeszcze ulec zmianie, ostateczna informacja o miejscach każdego spotkań przy kawie zostanie przekazana w dniu rozpoczęcia U-RODZIN 2023
*Lokalizacje:
- BLOK TEMATYCZNY: Transformacja zielona i cyfrowa (Hotel M29 – ul. Miodowa 29)
-
BLOK TEMATYCZNY: Rozwój firmy rodzinnej (Spatz Aparthotel – ul. Miodowa 11)
-
BLOK TEMATYCZNY: Zarządzanie firmą (QRUDO FOOD & WINE ul. Św. Wawrzyńca 19)
- Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha – ul. Marii Konopnickiej 26
24 godziny do katastrofy: Jak Cyberatak może zagrozić Twojej firmie? Praktyczny warsztat z metod wykrywania i reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwie: od teorii do praktyki – warsztat przygotowany przez firmę rodzinną DNR Group.
W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie, gdzie dane są nowym złotem, zabezpieczenie informacji staje się równie ważne co ochrona fizycznych aktywów firmy.
Celem naszego warsztatu jest przygotowanie przedsiębiorców do identyfikacji, zapobiegania i reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa, które mogą realnie zagrozić Państwa organizacji.
W trakcie warsztatów przejdziemy razem drogę od teorii do praktyki, przekształcając często abstrakcyjne pojęcia i sytuacje w konkretne narzędzia i procedury.
Program warsztatu obejmuje:
- Wstęp teoretyczny – wprowadzenie w kluczowe koncepcje i terminologię związaną z cyberbezpieczeństwem, zrozumienie potencjalnych zagrożeń i metod ich identyfikacji.
- Studium przypadków – analiza rzeczywistych ataków, które miały miejsce w innych organizacjach, aby zrozumieć, jak ataki są przeprowadzane i jakie mogą mieć konsekwencje.
- Metody wykrywania incydentów – zapoznanie uczestników z wybranymi narzędziami i technikami służących do monitorowania systemów w poszukiwaniu podejrzanych aktywności.
- Reagowanie na incydenty – skupimy się na krytycznych aspektach zarządzania incydentami, od szybkiego rozpoznawania i izolowania zagrożeń po skuteczne zarządzanie skutkami naruszenia bezpieczeństwa.
- Strategie ochrony – zasady i najlepsze praktyki w zabezpieczeniu organizacji przed różnorodnymi atakami cybernetycznymi
DLA WYBRANYCH UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW ORGANIZATOR PRZEZNACZYŁ NAGRODY.
>> Zarezerwuj miejsce <<
Transformacja energetyczna – jak przedsiębiorcy mogą optymalizować swoje koszty? – panel dyskusyjny pod patronatem THINKTANK.
>> Zarezerwuj miejsce <<
Dobry czas na inwestycje w cyfryzację. Na ile firmy rodzinne są gotowe na skorzystanie ze wsparcia w cyfryzacji? – Panel dyskusyjny pod patronatem Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.
Niepewna sytuacja gospodarcza sprawia, że polskie firmy wstrzymują się od inwestycji w cyfryzację pomimo świadomości ich wagi w zachowaniu konkurencyjności.
Uruchomienie projektów ze środków europejskich stwarza szansę na zmniejszenie ryzyka związanego z inwestycją.
Podczas panelu spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Jak skorzystać z okazji związanych ze wsparciem finansowym cyfryzacji? Czy firmy rodzinne są gotowe na rysujące się na horyzoncie projekty? Jak zbudować konkurencyjność firm rodzinnych poprzez cyfryzację? Jakie konsekwencje może rodzić wstrzymanie się od decyzji o transformacji cyfrowej?
>> Zarezerwuj miejsce <<
Jak skrócić czas raportowania danych o 88%, czy odzyskać ponad 300 godzin na wystawianiu faktur – te i inne realne przykłady efektywnych automatyzacji procesów.
Dzięki warsztatowi uczestnicy:
- Dowiedzą się, jak krok po kroku wdrażać automatyzacje w różnych branżach: produkcyjnej i usługowej.
- Przeliczą, jaki jest potencjał do oszczędności dzięki automatyzacji w ich firmach.
- Nauczą się identyfikować obszary do najkorzystniejszych usprawnień i automatyzacji.
W prezencie: uczestnicy otrzymają darmowy dostęp do aplikacji umożliwiającej mierzenie wskaźników w biznesie, porównywanie się z innymi firmami oraz usprawnianie się dzięki pomocy sztucznej inteligencji (AI).
>> Zarezerwuj miejsce <<
Sukcesja po Małopolsku – prezentacja modelu wsparcia sukcesji w województwie małopolskim – prezentacja i dyskusja z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz małopolskich przedsiębiorców rodzinnych
>> Zarezerwuj miejsce <<
- Andrzej Bańka
- Zastępca Dyr. Dep. Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Co dalej z firmą rodzinną czyli pułapki rozwoju – zarządzanie przedsiębiorstwem w dobie zmian technologicznych i pokoleniowych – panel dyskusyjny.
>> Zarezerwuj miejsce <<
Budowanie mostów pokoleniowych. Praktyczne warsztaty z metodyką DISC i studium przypadku dla sukcesorów w procesie sukcesji.
Warsztat ma na celu zrozumienie i pogłębienie wiedzy na temat różnic pokoleniowych i wartości w kontekście zarządzania organizacją. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość nauczyć się więcej o różnych stylach pracy, sposobach komunikacji, strategiach zarządzania oraz różnych potrzebach poprzez wymianę wzajemnych doświadczeń. Przy użyciu narzędzia „Moc Kolorów – Fundamenty”, uczestnicy będą pracować nad wartościami, zrozumieją, jak odnaleźć wspólny mianownik w zarządzaniu firmą w procesie sukcesji, uwzględniając różnorodność predyspozycji, wartości i potrzeb.
Celem warsztatu jest nie tylko zrozumienie i akceptacja różnorodności, ale także odkrycie, jak to różnorodność może stać się atutem i prowadzić do innowacji i doskonałości operacyjnej w organizacji.
>> Zarezerwuj miejsce <<
Ochrona vs Pomnażanie Majątku – dwie strony tej samej monety? – panel dyskusyjny prowadzony pod patronatem Q Securites.
>> Zarezerwuj miejsce <<
Rozwijamy kompetencje przyszłości w firmie rodzinnej czyli, jak efektywniej zarządzać zmianą – panel dyskusyjny
69% przedstawicieli „generacji Z” deklaruje chęć zakupów jedynie w firmach odpowiedzialnych społecznie. Chat GPT, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja stają się codziennością w kolejnych firmach i całych branżach. Jak biznes powinien ewoluować żeby przetrwać tę rewolucję? Jakie nowe kompetencje odegrają kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorstw i w rekrutacji oraz jak mądrze wykorzystać technologię do rozwoju firmy i jej pracowników?
>> Zarezerwuj miejsce <<
Skąd brać pieniądze na inwestycje? – panel dyskusyjny pod patronatem Comparic.pl
Firmy rodzinne po pandemii, w obliczu wojny i trudnej sytuacji ekonomicznej, wstrzymania KPO, coraz częściej szukają nowych możliwości wsparcia inwestycji. Skąd brać środki na projekty badawczo-rozwojowe, rozwój produktów i usług, transformację cyfrową i zieloną? Czy decydować się na pożyczki, projekty wsparcia z funduszy europejskich, a może kredyt bankowy. A może warto poszukać innych możliwości np. poprzez współpracę ze start-upami i inwestorami? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas przygotowanego panelu dotyczącego finansowania.
>> Zarezerwuj miejsce <<
Po wyborach, przed wyborami – wpływ polityki na rozwój firm rodzinnych – dwugłos komentatorów politycznych
Jakie projekty realizowane przez rząd zjednoczonej prawicy będą najbardziej zagrożone po zmianie władzy? Czy to, co udało się wypracować w zakresie wsparcia rozwoju firm rodzinnych będzie kontynuowane? Jaki podział ministerstw pomiędzy partiami zwycięskiej koalicji będzie najbardziej korzystny dla rozwoju firm rodzinnych? Na te pytania odpowiedzą Marcin Makowski i Marcin Kędzierski.
>> Zarezerwuj miejsce <<
Innowacja a odporność czyli „Jak liderować żeby nie zwariować? – warsztaty.
- Stan Umysłu Lidera jako warunek innowacji – Leader’s State of Mind czyli jesienne porządki w świadomości
- Odporność jako stan wewnętrzny lidera, cecha prowadzonego przez niego zespołu i warunek innowacji: „It comes from the guts”
- Innowacje, rewolucje i powroty do korzeni
- Warunki tworzenia i pielęgnowania odporności – twarde wymiary miękkich spraw
- SQUIRCLE – miękka strona innowacji w co się teraz bawią najwięksi na świecie?
>> Zarezerwuj miejsce <<
Wystawę tworzy seria klasycznych fotografii studyjnych przedstawia ujęcia par – wyraźnie bliskich sobie, niemal symbiotycznie złączonych ze sobą ludzi i dzikich zwierząt. Te portrety przyszłości stworzono przy współudziale sztucznej inteligencji. I może dzięki sztucznej inteligencji, ta dziś wciąż jeszcze utopijna wizja wkrótce stanie się realnym scenariuszem. Czy nowa inteligencja przedefiniuje obowiązujące paradygmaty opisujące relacje człowiek – zwierzę? (więcej…)
Debata będzie odnosiła się do procesu powstawania nowych koncepcji i idei. Punktem wyjścia będą różne doświadczenia naukowe i zawodowe zaproszonych gości, uwzględniając ich zróżnicowane doświadczenia zawodowego i akademickie.
Recital piosenek Marty Bizoń
Program dla dzieci
16. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY - 16-18 listopada 2023 | Kraków

Dziennikarska Akademia Młodych Liderek i Liderów
Najmłodsi uczestnicy 16. Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych w Krakowie nie będą się nudzić. Zabierzemy ich na pasjonująca wyprawę do świata mediów. Wyposażeni w aparaty fotograficzne, dyktafony i notatniki, popatrzą na to wydarzenie ze swojej perspektywy, a potem uwiecznią najciekawsze momenty. Młodzi dziennikarze i fotoreporterzy zaangażują się także w tworzenie pamiątkowej fotoksiążki i specjalnego dodatku do Magazynu Firm Rodzinnych „Relacje”. To oni zdecydują, co i kto trafi na „pierwszą stronę”.
Podczas dwudniowych warsztatów dzieci otoczone zostaną opieką profesjonalistów – dowiedzą się, w jaki sposób zrobić telefonem komórkowym ciekawe i dobrej jakości zdjęcia, jak tworzyć krótkie notatki z wydarzeń Zjazdu i przeprowadzać mini-wywiady w specjalnie zaaranżowanym U-Rodzinowym studiu. Przy okazji będą uczyć się odpowiedzialności i współpracy, a także doświadczać własnej sprawczości. Jak na liderów przystało, krok po kroku, wymyślą, zaplanują i zrealizują wyjątkowy projekt, który zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników konferencji. Pierwsze efekty ich pracy zostaną zaprezentowane podczas piątkowej gali, która odbędzie się 17 listopada o godzinie 20:30.
Natomiast dzieci poniżej 10. roku życia będą m.in. tworzyć rysunki związane z tematyką biznesu rodzinnego i budować mosty przedsiębiorczości na zajęciach plastycznych. Ich prace można będzie obejrzeć w minigalerii w pobliżu konferencyjnej sceny.
Za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów, w ramach projektu Akademia Młodych Liderek i Liderów, odpowiada Fundacja Turkusowa Droga przy technologicznym wsparciu firmy CEWE, która pokaże uczestnikom, jak powstaje fotoksiążka.
To wspaniała okazja dla dzieci do kreatywnej zabawy i nauki podczas konferencji.
Zapewniamy opiekę nad dziećmi w godzinach 10:00 – 14:00 w hotelu MR67 Mayera Rapaporta, Józefa Dietla 67
To wspaniała okazja dla dzieci do kreatywnej zabawy i nauki podczas konferencji.
Kontakt do opiekunów pod numerem telefonu: +48 501 178 418
