Header Image

Krzysztof Domarecki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A., założyciel Funduszu Fidiasz FIZ
Krzysztof Domarecki - Selena FM

Krzysztof Domarecki – przedsiębiorca i inwestor, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. zajmującej się produkcją i dystrybucją artykułów chemii budowlanej. Selena znajduje się wśród trzech największych producentów piany montażowej na świecie, a jej najbardziej rozpoznawalną marką jest Tytan. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Oferta Grupy dostępna jest w ponad 70 krajach na całym świecie. W 2017 roku przychody Seleny wyniosły ponad 1 miliard złotych.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. angażuje się również w szeroko pojęte wspieranie środowiska start-upów, w którym widzi bardzo duży potencjał. Od 2009 roku Krzysztof Domarecki bierze udział w inwestycjach typu Venture Capital, oferując wsparcie finansowe innowacyjnym przedsiębiorstwom. W 2016 roku założył fundusz Fidiasz FIZ inwestujący w technologie, mające potencjał do ekspansji na rynkach zagranicznych. Bardzo aktywnie dzieli się własnym doświadczeniem biznesowym, wspiera inicjatywy łączące świat nauki i biznesu, a także bierze udział w kongresach gospodarczych, wykładach i debatach uniwersyteckich.

W kręgu jego pozabiznesowych zainteresowań znajdują się m. in. filozofia, historia i teoria globalizacji. Za swoje osiągnięcia biznesowe Krzysztof Domarecki otrzymał wyróżnienie w konkursie „Przedsiębiorca Roku” (kategoria „Odpowiedzialność społeczna”), organizowanym przez firmę Ernst & Young, tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” miesięcznika „Nowy Przemysł” oraz Nagrodę Prezydenta Wrocławia za „ulokowanie gospodarki Wrocławia w światowej sieci powiązań i zbudowanie rozpoznawalnej marki firmy”.

Close
loading...