Header Image

Tomasz Haiduk

Forum Automatyki i Robotyki Polskiej – związek pracodawców

Ekspert w dziedzinie zastosowania automatyki i robotyki, tematyki Industry 4.0 i Internetu Rzeczy. Od początku kariery zawodowej związany z sektorem przemysłowym, szczególnie z zastosowaniami automatyki i techniki napędowej w nowoczesnych liniach produkcyjnych i wytwórczych. Specjalista w zakresie sieci przemysłowych, sterowań PLC / DCS / CNC oraz automatyzacji linii produkcyjnych.

Wiele lat związany z firmą Siemens, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży w takich obszarach jak przemysł samochodowy, maszynowy, spożywczy, chemia i branża wydobywcza, pełniąc funkcję Dyrektora Sektora Industry oraz Członka Zarządu. Ekspert w Zespole ds. Transformacji Przemysłowej przy Ministerstwie Rozwoju. Prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP) – związku pracodawców, grupującego polskie firmy inżynierskie z obszaru robotyki i automatyki przemysłowej.

Absolwent Politechniki Warszawskiej, Instytutu Automatyki Przemysłowej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej, a także Akademii im. Leona Koźmińskiego, gdzie ukończył studia MBA. Doktorant SGH w Kolegium Zarządzania i Finansów.

Close
loading...