Header Image

Ryszard Florek

współzałożyciel i prezes zarządu FAKRO
Ryszard Florek - Fakro sp. z o.o.

Współzałożyciel i prezes firmy FAKRO – wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Założona przez niego na początku lat 90. firma FAKRO specjalizuje się w produkcji okien dachowych, schodów strychowych oraz elementów zabudowy poddaszy. Do oferty w 2016 roku dołączyły drewniano-aluminiowe okna pionowe. W ciągu 30 lat z małego, rodzinnego zakładu FAKRO rozwinęło się w międzynarodową korporację z około 15 procentowym udziałem w rynku globalnym.

Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego. Za swoją działalność wielokrotnie był wyróżniany. Laureat nagrody Przedsiębiorca Roku 2010 w konkursie organizowanym przez Ernst & Young. Dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP w 2003 i 2011 r. – m.in. za „szczególny wkład w budowanie prestiżu polskiej gospodarki w krajach UE”. Zdobywca zaszczytnego tytułu Przedsiębiorcy 25-lecia Wolności RP.

Stworzył firmę globalną, angażuje się w działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. W trosce o polską wspólnotę ekonomiczną w 2010 roku powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, która zajmuje się rozwojem gospodarczym poprzez budowanie kapitału społecznego i działania na rzecz wyrównywania szans polskich przedsiębiorstw w konkurowaniu na rynku unijnym (więcej na stronie www.pomysloprzyszlosci.org).

Close
loading...