Header Image

Piotr Grabowski

Radca prawny, wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych

Radca prawny, założyciel i wspólnik zarządzający GWLAW.

Doświadczony doradca firm rodzinnych zaangażowany w proces legislacyjny wprowadzenia do polskiego porządku prawnego fundacji rodzinnej. Doradza właścicielom firm rodzinnych w opracowaniu i wdrażaniu planów sukcesyjnych, zakładaniu fundacji rodzinnych (w Polsce i za granicą). Zajmuje się także doradztwem na rzecz polskich i zagranicznym klientów w zakresie transakcji M&A, prowadzi liczne procesy przekształceń, fuzji i przejęć oraz podziałów spółek handlowych, również transgranicznych.

Posiada bogate doświadczenie w doradztwie inwestycyjnym oraz doradztwie w zakresie fuzji i przejęć na rzecz polskich i zagranicznym klientów. Specjalizuje się również w prawie rynków kapitałowych wprowadzaniem spółek do obrotu na rynku regulowanym oraz ofertami niepublicznymi instrumentów finansowych, w tym w szczególności obligacji korporacyjnych.

Wieloletnie doświadczenie zdobywał m.in. w Komisji Nadzoru Finansowego, domu maklerskim, towarzystwie funduszy inwestycyjnych oraz renomowanych kancelariach.

Wykładowca na licznych szkoleniach i seminariach m.in. z zakresu prawnych aspektów zmiany pokoleniowej w firmach rodzinnych. Panelista na konferencjach poświęconych przedsiębiorczości rodzinnej i rozwojowi biznesu. Autor wielu publikacji i analiz prawnych poświęconych przedsiębiorczości rodzinnej.

Close
loading...