Założyciel, większościowy udziałowiec i prezes zarządu Seleny FM S.A. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował też filozofię. W latach 1983 – 1991 pracował w Zakładzie Prawa Państwowego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zajmował się sądownictwem i ustrojem prezydenckim.
W roku 1992 roku powołał do życia Selenę, która jest obecnie globalnym producentem i dystrybutorem chemii budowlanej z centralą we Wrocławiu. W latach 90. wprowadza na rynek markę własną – Tytan. W tym samym czasie buduje od podstaw dystrybucję zakładając oddziały sprzedażowe w całej Polsce. Kolejno uruchamia 3 pierwsze zakłady produkcyjne: Carina, Orion i Libra – przekształcając firmę z dystrybutora w producenta. Selena staje się jednym z najważniejszych graczy na rynku chemii budowalnej w kraju.
W latach 1999-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu Seleny Co S.A. – spółki z Grupy powołanej do ekspansji zagranicznej, koncentrującej się na rozszerzaniu sieci dystrybucji i promocji marek Tytan i Artelit poza granicami kraju, a w 2008 roku wprowadził Grupę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
W 2011 roku zrezygnował z funkcji prezesa zarządu spółki holdingowej i objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Seleny FM SA, którą pełnił do początku 2019 roku. 1 marca 2019 roku został przez radę nadzorczą powołany do zarządu Seleny FM SA na stanowisko prezesa.
Obecnie Selena to 35 spółek w 17 krajach z własnym działem R&D z centralnym laboratorium w Polsce. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii, a produkty dostępne są na ponad 100 rynkach.
Od 2009 roku aktywnie inwestuje również na rynku funduszy Venture Capital. Jego fundusz Fidiasz FIZ zapewnia młodym firmom finansowanie i wsparcie merytoryczne doświadczonego zespołu w zakresie rozwoju kompetencji, marketingu, wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów czy usług, a następnie ekspansję międzynarodową. Pierwszą inwestycją Fidiasza jest FinAi – polska spółka z branży fintech, która opracowała i wdrożyła innowacyjną platformę upraszczającą drogę klienta do uzyskania kredytu bankowego.
W 2016 roku został odznaczony przez Ministra Spraw Zagranicznych medalem „Bene merito” za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej, a w maju 2019 roku otrzymał Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości od Premiera RP za budowanie wspólnoty obywatelskiej oraz dobrobytu gospodarczego kraju.
Otrzymał też wiele wyróżnień i tytułów, m.in.:
- „Inwestor bez granic” przyznawaną przez Europejski Kongres Gospodarczy 2020
- Z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy w 2020 roku odebrał godło „Teraz Polska” dla produktu Tytan Professional 60 SEKUND
- Nagrodę Prezydenta Wrocławia za „ulokowanie gospodarki Wrocławia w światowej sieci powiązań i zbudowanie rozpoznawalnej marki firmy”
- Wyróżnienie w konkursie „Przedsiębiorca Roku” – kategoria „Odpowiedzialność społeczna” – organizowanym przez Ernst & Young
- Nagrodę Wektora 2017 – przyznawaną przez Pracodawców Rzeczypospolitej osobowościom, które swoją działalnością wskazują godne naśladowania kierunki rozwoju polskiej gospodarki
W marcu 2019 r. senat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wybrał Krzysztofa Domareckiego w skład pierwszej Rady Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
W kręgu pozabiznesowych zainteresowań Krzysztofa Domareckiego znajdują się m. in.: filozofia, historia oraz teoria globalizacji.