Header Image

dr inż. Jarosław Bułka

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Transformacji Cyfrowej

Dr inż. Jarosław Bułka –  Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, biocybernetyk z 20-letnim stażem akademickim w Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.

Autor ponad 50 publikacji z obszarów sztucznej inteligencji, sieci neuronowych, telemedycyny, telediagnostyki i inżynierii biomedycznej. Biznesowo zajmuje się analizą sygnałów i danych, modelami uczenia maszynowego oraz transformacją cyfrową organizacji i optymalizacją ich procesów a także telemedycyną i teleopieką, szczególnie w kontekście starzejącego się społeczeństwa.

Współorganizator wielu konferencji branżowych, panelista i popularyzator działalności badawczo-rozwojowej oraz transferu wiedzy z nauki do biznesu. Od 2002 r. Sekretarz Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych. Ekspert technologiczny Związku Powiatów Polskich oraz Krakowskiego Parku Technologicznego. Członek Małopolskiej Rady Innowacji i Rady Naukowej Małopolskiego Ośrodka Medycyny Translacyjnej. Do 2018 r. członek Rady Fundacji Klastra Life Science oraz dyrektor Działu Nowych Technologii Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej. Organizator i realizator wielu innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych. Współzałożyciel i do 2018 r. członek zarządu w spółkach grupy kapitałowej  Silvermedia.

Obecnie właściciel Sophilution, firmy zajmującej się transformacją cyfrową organizacji oraz prezes MedDataSolution sp. z o. o. sp. k., firmy zajmującej się analizami danych diagnostycznych i ich wykorzystaniem w przemyśle farmaceutycznym oraz w obszarze zdrowia publicznego.

Close
loading...