Header Image

Daria Leszczyk

Adwokat w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Studia Podyplomowe Fuzje i  Przejęcia Przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, aspektach związanych z planowaniem sukcesji w firmach rodzinnych oraz obsłudze procesów strukturyzacyjnych.

Od wielu lat prowadzi liczne procesy przekształceń, fuzji i przejęć oraz podziałów spółek handlowych oraz uczestniczy w opracowywaniu i wdrażaniu kompleksowych planów strukturyzacji kapitałowych i majątkowych przedsiębiorstw. W zakresie prawa spółek handlowych, doradza w procesach inwestycyjnych oraz transakcjach joint venture, a także uczestniczy w procesach due diligence. W swojej pracy poszukuje optymalnych rozwiązań́ z punktu widzenia klienta, tj. takich, które z jednej strony zapewnią w możliwie najszerszym zakresie realizację celów biznesowych, a z drugiej strony będą̨ bezpieczne w świetle obowiązującego prawa.

Jednocześnie, posiada bardzo bogate doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek handlowych, w tym spółek Skarbu Państwa. W ramach swojej specjalizacji, reprezentuje klientów przed sądami powszechnymi w sprawach z zakresu kodeksu spółek handlowych.  Prowadzi szkolenia z zakresu sukcesji firm rodzinnych oraz jest autorką publikacji mających za przedmiot prawo handlowe.

 

 

Close
loading...