Header Image

III ZJAZD FIRM RODZINNYCH U-RODZINY 2010

3-5 grudnia 2010 roku | Kędzierzyn-Koźle

Jak co roku w pierwszy weekend grudnia odbył się Ogólnopolski Zjazd firm rodzinnych „u-Rodziny 2010”, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Jest to wydarzenie cykliczne, a w tym roku rodzinni przedsiębiorcy z całego kraju spotkali się po raz trzeci w Kędzierzynie-Koźlu, aby wspólnie dyskutować, wymieniać się doświadczeniami oraz oczywiście dobrze się bawić.

Trzeci Zjazd odbył się pod hasłem wieloznacznie brzmiącym hasłem: „Etyka w kryzysie”. Co to hasło oznacza? Jak tłumaczy prof. Andrzej Blikle, Prezes IFR: „Ta wieloznaczność jest zamierzona, chcemy bowiem mówić zarówno o widocznym na świecie kryzysie wartości – który doprowadził do kryzysu gospodarczego, ale również o wadze etyki, wadze etycznych zachowań przedsiębiorców i firm, w obliczu tego kryzysu.”

W tym roku w Zjeździe wzięło udział ok. 120 przedsiębiorców, naukowców oraz przedstawicieli władz. Centralnym punktem zjazdu były dyskusje zainspirowane prezentacjami zaproszonych gości. Swoje wystąpienia przeprowadzili m.in. Dorota Simonides, Małgorzata Niezabitowska, Jan Jabłkowski, Bolesław Rok, Witold Orłowski oraz prezes Inicjatywy Firm Rodzinnych Andrzej Blikle. Specjalnym gościem imprezy był poseł Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht. Patronat medialny nad Zjazdem objęli telewizja TVN, redio TOK FM oraz tygodnik Newsweek Polska. Główny sponsorem wydarzenia ponownie zostały Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

Jak zwykle wiele czasu poświęciliśmy problematyce polskiej przedsiębiorczości rodzinnej. W tym roku temat był podjęty w związku z Projektem Szkoleniowo-Doradczym Firmy Rodzinne, który Stowarzyszenie realizuje w partnerstwie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Ale Zjazd to nie tylko konferencja i wykłady – to również zabawa. Dla gości przygotowano wiele atrakcji artystycznych, kulinarnych i towarzyskich. Program wydarzenia przewidywał także koncerty fortepianowe, degustacje węgierskich win oraz regionalnych potraw. Oficjalnie Zjazd rozpoczął się w piątek 3 grudnia, lecz dla zaproszonych gości przygotowano kolację już w czwartek wieczorem.

Będziemy dokładać dalszych starań, aby nasz głos coraz częściej i coraz bardziej donośnie docierał do opinii publicznej i liczył się nie mniej niż głos innych organizacji przedsiębiorców czy związków zawodowych. Jesteśmy gotowi do współpracy z każdą organizacją, dla której nie są obce nasze wartości.

Zarząd Stowarzyszenia
Inicjatywa Firm Rodzinnych

Warszawa, 16 grudnia 2010 roku

Close
loading...