Header Image

Dr Adam Mokrysz

Prezes Zarządu Mokate SA i CEO Grupy Mokate
Adam Mokrysz - Mokate

Adam Mokrysz jest Prezesem Zarządu Mokate SA i CEO Grupy Mokate, a prywatnie synem Teresy Mokrysz, twórczyni Grupy Firm Mokate. Odpowiada za rozwój nowych kierunków biznesowych firmy, tworzy jej strategię i tożsamość międzynarodową, a także prowadzi działania mające na celu dalszą ekspansję marki Mokate na całym świecie.

Karierę zawodową rozwija od ponad 2o lat w rodzinnej firmie. Sukcesor rodzinnego biznesu Mokate oraz twórca eksportowego sukcesu firmy. Zajmował stanowisko Managera ds. Marketingu i odpowiadał za najważniejsze marki kawowe. Następnie został Managerem ds. Eksportu, a po sukcesach w zagranicznej ekspansji firmy – Dyrektorem Zarządzającym Działem Eksportu. W trakcie pełnienia tego stanowiska, wprowadził Mokate do międzynarodowej czołówki polskich eksporterów rynku spożywczego.

Jako członek Zarządu Mokate (od 2009 roku) przewodził międzynarodowemu zespołowi najlepszych specjalistów i menadżerów w branży FMCG, budując globalny rozwój firmy. 1 stycznia 2016 objął stanowisko Prezesa Grupy Mokate.

Adam Mokrysz jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach kierunku Zarządzanie i Marketing. Na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora z zakresu nauk o zarządzaniu. Posiada także dyplom Uniwersytetu w Londynie z zakresu handlu zagranicznego. Ponadto ukończył prestiżowe studia podyplomowe IMD-AEDP – Accelerated Executive Development Program na Uniwersytecie w Lozannie w Szwajcarii.

Close
loading...