Relacja ze spotkania w KROSS S.A.

Sie 27, 2019 |  Aktualności

W ubiegły piątek (23.08.2019) odbyło się kolejne spotkanie zapowiadające 12. U-RODZINY. W Przasnyszu gościła nas firma rodzinna KROSS S.A. – największy w Polsce i jeden z czołowych europejskich producentów rowerów. Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji Kacpra Sosnowskiego, który przybliżył nam historię i ewolucję firmy założonej przez jego ojca Zbigniewa Sosnowskiego.

Tematem przewodnim wystąpienia sukcesora było przedstawienie doświadczenia firmy KROSS we współpracy z influencerami. Dowiedzieliśmy się, jak dzięki tej współczesnej metodzie marketingu można budować wizerunek marki oraz zwiększać jej rozpoznawalność. Poznaliśmy także, jakie trudności mogą pojawić się przy współpracy ze znanymi osobowościami oraz jak należy reagować w przypadku kryzysów. Wyjątkową okazją podczas wydarzenia była możliwość zwiedzenia siedziby firmy, zakładu produkcyjnego oraz magazynu firmy KROSS. Od pracowników firmy usłyszeliśmy, jak wygląda tworzenie rowerów, projektowanie nowych rozwiązań oraz wprowadzanie współczesnych technologii.

 

W imieniu IFR wydarzenie otworzyli Anna Gwizdalska (wiceprezes zarządu) oraz Łukasz Rotarski (członek zarządu). Po kilku słowach wstępu oraz krótkiej prezentacji działaności naszego Stowarzyszenia głos przekazaliśmy naszym prelegentom.

 

Część merytoryczną spotkania wzbogacili przedstawiciele partnerów strategicznych IFR: Grupa AXA w Polsce, BNP Paribas Bank Polska oraz Metropolitan Investment S.A. W imieniu AXA wystąpił Piotr Wójcik (dyrektor ubezpieczeń OC dla firm), który opowiedział o specyfice usług IT oraz najczęstszych problemach które popełniają ich dostawcy. Dowiedzieliśmy się również jak skutecznie zarządzać ryzykiem związanym z korzystaniem z tego rodzaju usług oraz w jaki sposób można ubezpieczyć firmę przed potencjalnymi problemami. Wiceprezes BNP Paribas Bank Polska – Jerzy Śledziewski opowiedział o bezpieczeństwie finansowym firmy w kontekście zmian na globalnych rynkach oraz dał kilka wskazówek firmom rodzinnym, na co przede wszystkim należy zwracać uwagę planując finanse przedsiębiorstwa. Po raz pierwszy dla uczestników naszych spotkań wystąpił Robert Jaś – współzałożyciel Metropolitan Investment S.A. oraz prezes zarządu amerykańskiej gałęzi spółki – Metropolitan Investment LLC. W swojej prelekcji ekspert opowiedział o specyfice inwestowania w nieruchomości komercyjne, przybliżył nam współczesne trendy i wyzwania rynku. Interesującym było również przedstawienie przykładów strategii i polityki inwestycyjnej tak znanych światowych marek rodzinnych jak Walmart, IKEA czy Lidl & Schwartz.

 

Jak zawsze na spotkaniach firm rodzinnych – nie zabrakło czasu na integrację i networking przy kawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, a partnerom za wsparcie merytoryczne. Wielkie podziękowania należą się oczywiście gospodarzom spotkania – firmie KROSS oraz bezpośrednio Kacprowi Sosnowskiemu za jego otwartość do współpracy. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach! 

REJESTRACJA

Przy okazji – przypominamy o rejestracji na 12. U-RODZINY!

Podsumowanie spotkania z firmami Rekord SI i Jantar

Cze 03, 2018

24 maja 2018 r. w Centrum Badawczo-Rozwojowym Rekord SI w Bielsku-Białej z inicjatywy Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, odbyło się kolejne spotkanie mentoringowe, zapowiadające 11. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2018, który odbędzie się 11-14 października 2018 r. w Katowicach.

Przedłużamy promocję biletową MINUS 150 zł

Lip 10, 2018

Lipiec, słońce, piękna pogoda – wszystko wskazuje na to, że czas zrobić sobie przerwę i wybrać się na zasłużony odpoczynek. Zanim jednak zaczniecie urlopować, mamy dla Was fajnego newsa – promocja biletowa MINUS 150 zł na wszystkie bilety została przedłużona do następnego poniedziałku. Oferta obowiązuje do 16.07.2018 do 23:59:59. Więc pospieszcie się i zarezerwujcie już dzisiaj miejsce dla siebie i bliskich.

Zaproszenie na U-RODZINY – Ewa Sobkiewicz

Wrz 16, 2018

Po raz jedenasty w historii naszego Stowarzyszenia mamy zaszczyt zaprosić Was na Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2018, który odbędzie się 11-14 października 2018 r. w Katowicach. Wydarzenie to stało się niezmienną tradycją Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych