Header Image

Firmy rodzinne rozmawiały o ekspansji zagranicznej

Podsumowanie spotkania mentoringowego z Kotrak S.A.

7 marca br. w Katowicach przedstawiciele firm rodzinnych rozmawiali o tym, jak rozszerzyć swoje rynki zbytu. Wysoka frekwencja wskazuje na silne zainteresowanie tematyką eksportową; przedsiębiorcy chętnie wysłuchali rad oraz merytorycznych wskazówek od praktyków biznesu.

Spotkanie mentoringowe „Rozszerzamy działalność firmy na rynki zagraniczne. Z jakiego wsparcia warto korzystać i czego unikać?” zainaugurowała Dobrochna Kochańska, Członek Zarządu krajowego stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Przywitała zebranych gości tłumacząc, że spotkanie jest wydarzeniem zapowiadającym Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych, który odbędzie się w dniach 11-14 października br., również w Katowicach. Zachęciła do uczestnictwa w Zjeździe oraz dołączenia do Inicjatywy Firm Rodzinnych.

Więcej…

Zapowiedź „u-Rodziny 2018”

11-14.10.2018 | Katowice

„u-Rodziny 2018” w Katowicach. Święto biznesu rodzinnego, na którym nie może Cię zabraknąć! Podczas Gali Wieczornej zamykającej Zjazd w Łodzi Łukasz Rotarski – członek zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Prezes Oddziału Śląskiego IFR – uroczyście zapowiedział przyszłoroczną edycję Zjazdu Firm Rodzinnych „u-Rodziny 2018”.

Wywiad z Łukaszem Rotarskim na łamach grudniowego wydania magazynu firm rodzinnych RELACJE.

Więcej…

Relacja z „u-Rodziny 2017”

10-12 listopada 2017 roku | Łódź

W dniach 10-12 listopada 2017 r. w Łodzi odbył się największy w Polsce Zjazd Firm Rodzinnych “u-Rodziny 2017”, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Tegoroczna edycja była jubileuszowym, dziesiątym ogólnopolskim spotkaniem przedsiębiorców rodzinnych z administracją rządową, przedstawicielami samorządów lokalnych oraz środowiskiem naukowym i eksperckim. Zjazd zebrał ponad 250 uczestników i prelegentów z całego kraju, a wśród gości specjalnych można było spotkać m.in.: prof. dr hab. Jerzego Hausnera – byłego Wicepremiera i Ministra Finansów, Mariusza Haładyja – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, prof. dr hab. Elżbietę Mączyńską – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Irenę Ożóg – byłą Wiceminister Finansów, prof. Roberta Gwiazdowskiego – Przewodniczącego Rady Centrum im. Adama Smitha, Zuzannę Skalską – znaną badaczkę trendów w biznesie czy dziennikarza i publicystę ekonomicznego Rafała Wosia. Mocnym akcentem otwierającym zjazd był wygłoszony przez trzy pokolenia rodziny Rożków MANIFEST PRZEDSIĘBIORCÓW RODZINNYCH, prezentujący stanowisko i oczekiwania środowiska biznesu rodzinnego w obliczu głównych wyzwań i problemów, które je spotykają.

Więcej…

MANIFEST FIRM RODZINNYCH

TO MY JESTEŚMY POLSKĄ GOSPODARKĄ - BEZ NAS NIC SIĘ NIE UDA!

Firmy rodzinne wytwarzają 2/3 polskiego PKB. Polscy przedsiębiorcy muszą nadrabiać lata stracone przez wojnę i ustrój komunistyczny. Jesteśmy dumni z tego, jak szybko zmniejszamy dystans dzielący nas od państw, których historia była bardziej przychylna dla rozwoju przedsiębiorczości.

To my, przedsiębiorcy i nasze rodziny, najbardziej i bezpośrednio ryzykujemy własnymi majątkami prowadząc rodzinne firmy. To nas może dotknąć konfiskata rozszerzona, niejasny przepis prawny, zmieniająca się i niejasna polityka podatkowa, nierówne warunki w dostępie do zamówień publicznych. Nikt inny, tylko my przyjmujemy na siebie ogromne brzemię pełnych osobistych konsekwencji za każdy biznesowy ruch, który wykonujemy w swoich firmach, a także za działania innych wobec naszych firm. Odpowiedzialność majątkowa urzędników za błędne decyzje w praktyce jest martwa! Odpowiedzialność za błąd popełniony przez pracownika jest ograniczona. Kiedy my popełnimy błąd – to ponosimy za niego wraz z naszymi rodzinami i firmami pełną odpowiedzialność. Jako siła napędowa polskiej gospodarki mamy znaczący udział w finansowaniu sfery publicznej. To wszystko daje nam tytuł do zabierania głosu w sprawach, które nas dotyczą. Daje nam prawo do domagania się odpowiedzi.

Więcej…

DO POBRANIA:

Uderzenie fiskusa w sukcesję!

Nie możemy przyglądać się obojętnie! Spotkajmy się w Łodzi, aby pokazać naszą siłę i jedność!

Środowisko firm rodzinnych jest poruszone uchwalonymi ostatnio przez Sejm zmianami ograniczającymi możliwość zaliczania przez sukcesorów w koszty podatkowe otrzymanego w wyniku sukcesji przedsiębiorstwa. Czy sukcesja traktowana jest przez fiskusa jak godna potępienia praktyka optymalizacji podatkowej? Jaka jest prawdziwa intencja władz wobec zachowania potencjału firm rodzinnych przez kolejne pokolenia? Dlaczego karze się kolejne pokolenie za utrzymanie ciągłości biznesu rodziców?

W imieniu Stowarzyszenia wysłaliśmy pismo otwarte do Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów, przygotowane przy wsparciu naszego partnera strategicznego Kancelarii Ożóg Tomczykowski, w celu wyjaśnienia tej sprawy oraz przedstawienia oburzenia środowiska firm rodzinnych wobec niekorzystnych dla nas zmian legislacyjnych. Z pismem można zapoznać się na stronie IFR oraz pod linkiem niżej:

Więcej…

DO POBRANIA:

Informacja prasowa #1

Warszawa, 02.11.2017

Największy w Polsce zjazd firm rodzinnych – “u-Rodziny 2017” 

W dniach 10-12 listopada 2017 r. w Łodzi odbędzie się największy w Polsce zjazd firm rodzinnych “u-Rodziny 2017”, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Jest to wydarzenie cykliczne, a jego tegoroczna edycja będzie jubileuszowym, dziesiątym ogólnopolskim spotkaniem przedsiębiorców rodzinnych nie tylko we własnym gronie, ale i z administracją rządową, przedstawicielami samorządów lokalnych oraz środowiskiem naukowym i eksperckim. Wśród gości zjazdu znajdą się, m.in.: Mariusz Haładyj – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, prof. dr hab. Jerzy Hausner – były Wicepremier i Minister Finansów, prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Irena Ożóg – była Wiceminister Finansów, Zuzanna Skalska – znana badaczka trendów w biznesie, czy dziennikarz i publicysta ekonomiczny Rafał Woś.

Więcej…

DO POBRANIA:

Informacja prasowa #2

Warszawa, 25.10.2017

Kancelaria Ożóg Tomczykowski partnerem strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych

Miło nam poinformować, że Kancelaria Ożóg Tomczykowski została partnerem strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, najstarszej instytucji skupiającej firmy rodzinne w Polsce. Kancelaria będzie wspierać merytorycznie Stowarzyszenie w obszarze prawa i podatków, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki sukcesji w biznesie. Dzięki współpracy z Kancelarią działania Stowarzyszenia wzbogacone zostaną o najlepszą wiedzę ekspercką, popartą wieloletnim doświadczeniem doradców Kancelarii oraz licznymi wyróżnieniami zdobytymi przez nich w rankingach doradców podatkowych.

Więcej…

DO POBRANIA:

Close
loading...